Language:
אתר השש-בש הגדול בעולם

חוקי משחק שש-בש

חוקי שש בש המלאים, החל ממטרת המשחק, חוק קוביית ההכפלה, פינוי כלי משחק מהלוח,חוק קרופורד וכלה בפגיעה במשחק שש בש. למד את חוקי המשחק, שפר את יכולותיך והתחל לנצח בשש-בש!

על מנת לנסות את חווית המשחק של ™Play65 לחצו כאן עבור הורדת שש-בש בחינם .

לחץ לשחק שש-בש!

לחץ כאן לשחק שש-בש!

חדש!
שחק חופשי!
אין צורך בהורדה

משחקי שש בש על כסף מדומה

משחקי שש בש על כסף מדומה מאפשרים לשחקני Play 65 לשפר מיומנויות משחק. שחקני שש בש חדשים יכולים לנצל זאת לשם ספיגת מידע בנושא שש בש, השתפשפות במשחק ולמידת מהלכי שש בש חכמים. עם השגת שליטה במשחק ברמה בסיסית השחקנים יכולים להתקדם ל”משחקי שש בש על כסף אמיתי” וכך, בשל האפשרות להרוויח כסף אמיתי, להגביר את האתגר במשחק.

משחקי שש בש על כסף אמיתי

משחק שש-בש על כסף אמיתי באתר Play 65 מאפשר לך לשחק שש-בש עם שחקנים מכל העולם, כך אתה גם פוגש אנשים מעניינים וגם יכול להרוויח כסף! רוצה לשחק שש-בש על כסף אמיתי? 1. בצע הפקדה לחשבון השחקן שלך. 2. בחר באחת מאופציות המשחק על כסף אמיתי (הצטרפות או פתיחת משחק חדש). בכל אחת מאופציות אלו נעשית הסכמה על כסף, בו זוכה המנצח ומשלם עמלה סימלית.

משחק שש בש בודד מול סדרת משחקים

ישנם שני מצבים מוגדרים בהם ניתן לשחק ששבש “אחד על אחד” ב-Play 65:

סדרת משחקים (נקודה או יותר על כל מקצה)- זוהי סדרה של משחקים בין שני שחקני ששבש שמסתיימת כאשר אחד השחקנים הנ”ל השיג מספר נקודות לנצחון עליו הוסכם מראש. כל מקצה (משחק ששבש בודד בסדרה) מקבל ניקוד לפי ערך ההכפלה בקוביית ההכפלה כפול הניקוד המתאים לסוג הנצחון של אותו מקצה. (נצחון משחק במרס שווה 2 נקודות, נצחון במרס תורכי שווה 3 נקודות).

משחק ששבש בודד (סכום קבוע בודד למשחק) הוא משחק בסגנון הרגיל של משחקי ששבש “אחד על אחד”. בכל משחק ששבש כזה, המפסיד משלם למנצח סכום ראשוני אשר סוכם מראש כפול ערך ההכפלה של קוביית ההכפלה (אם בוצעה הכפלה במשחק) כפול ערך סוג הנצחון של המשחק (פי 2 לנצחון במרס או פי 3 לנצחון במרס תורכי)כל עוד סכום הזכייה הוא במסגרת סכום המקסימום שסוכם מראש, אם סכום הזכיה עובר את סכום המקסימום, המנצח זוכה בערך סכום המקסימום .

שעוני זמן משחק

קיימים שני סוגי שעוני זמן משחק (בספירה לאחור) ב-Play 65:

שעון זמן התור – שעון זה מציג את הזמן שנותר לך לבצע את מהלך התור שלך. הוא מתאפס אחרי כל תור. במידה ונגמרה ספירתו בטרם ביצעת את המהלך, השעון הראשי למשחק יתחיל את ספירתו לאחור.

השעון הראשי למשחק – שעון זה מתחיל לספור לאחור רק כאשר פגה הספירה לאחור של שעון זמן התור. השעון הראשי מכוון למשחק בכללותו. במידה ופגה הספירה לאחור של השעון הראשי למשחק, המשחק יסגר מעצמו.

ניתוקים והמשכים של משחקים

התחלת לשחק שש בש ב-Play 65 והמשחק שלך נותק? אל דאגה! לרשותך 3 דקות להתחבר מחדש ולהמשיך במשחק. כדי לבצע זאת, התחבר למשחק מחדש והמשחק שנותק יתחדש עבורך באופן אוטומטי מאותו מצב בו התנתקת. במידה ולא תחזור במסגרת 3 הדקות שניתנו לך, מצב המשחק ינותח על ידי המערכת בעזרת התוכנה BGBlitz ובהתאם לתוצאה הכסף של המשחק יחולק באופן יחסי.

עקרון קוביית ההכפלה במשחק שש-בש

משחק שש-בש מתחיל עם סכום ראשוני מוסכם מראש על השחקנים (או לפי ניקוד במשחקי טורניר). במהלך המשחק, במידה ושחקן שש-בש מסוים מרגיש שיש לו יתרון יחסי מספק, רשאי להציע ליריבו למשחק הכפלה של הסכום הראשוני. הוא יוכל לבצע זאת באמצעות קוביית ההכפלה רק בתחילת תורו וטרם זרק את הקוביות. שחקן שיריבו הציע לו הכפלה יוכל לסרב להצעה זו. הסירוב יביא להפסד המשחק ולתשלום של הסכום הראשוני עליו הוסכם מראש ליריב. לעומת זאת, על מנת שיוכל להמשיך את המשחק ולא להפסיד באותו רגע, יהיה חייב לקבל את הצעת ההכפלה ולשחק כעת על הסכום החדש. שחקן כזה, אשר מקבל את ההצעה יהפוך באותו רגע לבעלים של קוביית ההכפלה ורק הוא יוכל להציע את ההכפלה הבאה במשחק, אם וכאשר יחפוץ בעוד הכפלה. הכפלות חוזרות באותו משחק שש-בש נקראות הכפלות ממוחזרות. ברגע שאחד השחקנים יסרב להצעת הכפלה ממוחזרת הוא יפסיד את המשחק ויהיה חייב לשלם את הסכום האחרון שהיה תקף לפני ההצעה לה הוא סרב. במידה וקיבל את ההצעה להכפלה הממוחזרת יהפוך שוב לבעלים של קוביית ההכפלה והמשחק ימשיך בסכום כפול מהסכום הקודם שהיה תקף עד ההצעה האחרונה – זו שקיבל כעת. ההכפלות יכולות להגיע לגובה של עד פי 64 מהסכום הראשוני.

חטיפת ההכפלה במשחק שש בש

חטיפת ההכפלה במשחק ששבש אינה אלא חוק אופציונלי במצב משחק בודד (סכום בודד למשחק). חוק זה מאפשר לשחקן שקיבל הצעת הכפלה, למחזר באותו הרגע את אותה הצעה (לבצע חטיפת ההכפלה) וכך גם לשמור את בעלותו על קוביית ההכפלה. ליוזם המקורי של הכפלה זו יש את האפשרות, כמו במצב של הכפלה רגילה, לקבל את ההכפלה החטופה או לסרב לה.

שש בש – מטרת המשחק

המטרה של כל אחד מהמשתתפים במשחק שש-בש היא להעביר את כלי המשחק שלו ל”אזור” שלו בלוח המשחק ואז “לפנותם” מהלוח. הראשון מבין השחקנים ש”יפנה” באופן זה את כלי המשחק שלו מהלוח – הוא המנצח של אותו משחק.

אכילה וכניסה במשחק שש בש

נקודת מוצא במשחק שש בש אשר מכילה פיון אחד (לא משנה מאיזה צבע) נקראת “פירצה”. ברגע שפיון מצבע המתחרה נוחת על “פירצה”, הוא למעשה מבצע אכילה של הפיון השני ומעביר אותו אל “גדר ההפרדה”. בכל פעם, אשר מגיע תורו של שחקן בעל פיון שיושב על ה”גדר”, מחובתו הראשונה להכניס את הפיון (אחד או יותר שנאכל/ו ע”י היריב) חזרה ללוח ל’מגרש היריב’. פיון מוכנס לנקודת מוצא פנויה לפי אחד הערכים של הקוביות שנזרקו ע”י השחקן.לדוגמא, אם שחקן זורק 4 ו- 6, יוכל להכניס את הפיון שלו (שנאכל) לנקודת מוצא מספר 4 או 6 של היריב, כל עוד הנקודה המדוברת לא תפוסה ע”י שניים או יותר מהפיונים של היריב.אם אף אחת מהנקודות להם יכל להביא את הפיון אינן פנויות, אותו שחקן מאבד את תורו הנוכחי. אם שחקן יכול להביא רק חלק מפיוניו (שנאכלו) אך לא את כולם, יהיה חייב להכניס את המקסימום שיכול ויתכן שיפסיד את שארית מהלכיו בתור זה.לאחר שאחרון הפיונים של השחקן הוכנסו, חייב השחקן לנצל את שאר הצעדים שנותרו לו למהלך לפי הקוביות.

פינוי

שחקן ששבש אשר הזיז את כל 15 הפיונים שלו לתוך ‘המגרש הביתי’ שלו, יוכל להתחיל לפנותם. הוצאת הפיונים תבוצע לפי מספר הצעדים שהקוביות מראות ובהתאם למספר נקודת המוצא של הפיון המיועד לפינוי מהלוח.אם אין פיון בנקודת מוצא שערך הקוביה מראה, יזיז את הפיון צעדים חוקיים (רק לנקודות פנויות או “פירצות”) מנקודת המוצא בעלת הערך הגבוה ביותר. אם אין בנקודת מוצא זו יזיז מנקודת מוצא נמוכה בערך אחד פחות וכן הלאה. השחקן לא מחויב לפינוי פיונים אם יש לו אלטרנטיבה למהלך חוקי אחר.על מנת שיוכל לפנות פיונים, על השחקן מוטלת חובה שכל הפיונים הפעילים שלו (אלה שעוד לא הספיק לפנות) יהיו ממקומים ‘במגרש הביתי’ שלו. אם נאכל לו פיון תוך כדי תהליך הפינוי, יהיה חייב השחקן להחזירו ל’מגרש הביתי’ לפני שיוכל להמשיך לפנות פיונים.

מהלך אוטומטי

“מהלך אוטומטי” מאפשרת לך להניע את כלי המשחק בצורה אוטומטית כאשר ישנה רק פעולה אחת אפשרית.

* שימו לב שבמידה וכל הפעולות בתור הן הכרחיות והאפשרות הנ”ל נבחרה, התור יסתיים ויעבור בחזרה אל השחקן המתחרה לאחר ביצוע הפעולות באופן אוטומטי.

הפסד משחק במרס או במרס תורכי

בסיום משחק שש בש, אם השחקן המפסיד הספיק לפנות לפחות פיון אחד, אזי הוא מפסיד במשחק לפי ערך קוביית ההכפלה (כפול הסכום הראשוני של המשחק או לפי פעם אחת הסכום הראשוני אם לא היו הכפלות במהלך המשחק). מאידך, אם השחקן המפסיד לא הספיק לפנות אף אחד מהפיונים לפני סיום המשחק, אזי הפסיד את המשחק ב”מרס” והפסיד פי שניים את הערך של הסכום המוכפל (או הראשוני אם לא היו הכפלות במשחק). מעבר לכך, אם לפני סיום המשחק לא הספיק המפסיד לפנות אף פיון ועדיין אחד או יותר מהפיונים שלו נמצא ב’מגרש היריב’ של המנצח במשחק, אזי הפסיד את המשחק ב”מרס תורכי” ומפסיד פי שלוש מערך הסכום המוכפל (או הראשוני אם לא הכפלות במשחק).

עמלות עבור משחקים על כסף

העמלה נלקחת מן המנצח, על הסכום שעובר בין השחקנים (המנצח משלם על שני השחקנים)

{content}.1 עד {content}.49 : 3 סנט

רק כשמשחקים שש בש אונליין על פחות מ- {content}.5, העמלה קבועה על ¢3 בלבד עבור כל שחקן.

{content}.5 ומעלה : %6.5

דוגמא: אמנון ומיכה משחקים משחק בודד על .
אמנון ניצח ע”י ניצחון רגיל (ללא מארס או מארס תורכי).
.7 יתווספו לחשבונו של אמנון בעוד יוסרו מחשבונו של מיכה (העמלה הינה 65 סנט כפול 2 = 1.3 דולרים).

* חוקים אלו חלים על כל סוגי המשחקים: משחק בודד,סידרה או משחקים בחדר החושך ( DARK ROOM).

* עמלות עבור טורנירים מוצגות כחלק ממחיר הכניסה של הטורניר.

* כיון שלא ניתן לגבות חצי סנט, יתכן כי עמלות במשחקים על סכומים נמוכים יעוגלו למעלה (עד לסנט אחד בודד).

פעילויות אסורות ב-Play 65

  • חל איסור לשחק שש בש של Play 65 במקומות בהן אסור על פי חוק להשתתף במשחק זה.
  • חל איסור לפתוח יותר מחשבון אחד לאדם, מחשב או כתובת.
  • אסור לך להעזר בכל תוכנה או חומרה תוך כדי המשחק. מערכת Play 65 יודעת לזהות נסיונות לשימוש בנ”ל וברגע שנגלה ביצוע פעילות כזו מצד שחקני Play 65 יביא לחסימת חשבון השחקן שלהם באופן מיידי, ללא כל התראה מוקדמת מצד מערכת אתר Play 65.
  • חל איסור להתיעץ או ליעץ במהלך משחק באמצעות תיבת הצ’אט או בכל דרך אחרת.
  • חל איסור לשחק במטרה ברורה להפסיד בכדי להשפיע על דרוגך כשחקן וליצור כך יתרון תחרותי באופן לא הוגן .
  • חל איסור לשחק שש בש עם Play 65 במטרה להעביר כספים בין חשבונות שחקנים.
  • חל איסור להטריד שחקני ששבש אחרים ע”י פרסום דברי תועבה או ע”י שימוש בשפה לא נאותה .
  • חל איסור להפיץ בצ’אט כל דבר הנחשב “דואר זבל” : (i) דברי תועבה (ii) דברים שלא קשורים לנושא שיחת המשחק באופן חוזר ונשנה (iii) פרסום או קד”מ למוצר או שרות כלשהו.

מערכת אתר Play 65 תנסה לעקוב אחר כל ביצוע של אחד או יותר מהפעילויות האסורות הנ”ל ובכל מקרה בו אנו סבורים שנעשתה פעילות אחת או יותר מרשימה זו או פעילות דומה ברוח הדברים האסורים אנו נסגור באופן מיידי,תמידי וללא כל התראה מוקדמת את חשבון השחקן שנתפס.

חשבון שחקן אשר נסגר בעקבות פעילות אסורה כמוגדרת לעיל, מאבד את חברותו באתר Play 65 וכן מנוע באופן מוחלט מביצוע הרשמה חוזרת כלשהיא וחסימה מוחלטת של כל השתתפות מצדו במשחקים כלשהם באתר.