Language:
אתר השש-בש הגדול בעולם

הגיע הזמן להתחיל במשחק שש-בש

מאת אנדרו פולוצ’קין
אז לחצתם על כפתור ‘הורד תוכנת שש-בש‘, התקנתם את המשחק, התחברתם לשרת והנכם מוכנים להתחיל לשחק משחק שש-בש און-ליין? אם יש בידיכם חצי שעה פנויה, אתם מוזמנים לנסות לשחק שש-בש במסגרת אחד הטורנירים, שפליי65 מציע. במקרה שאין בידיכם זמן רב פנוי, התחילו לחפש יריב, שמציע את תנאי המשחק, המתאימים לכם ביותר או שתפתחו בעצמכם שולחן שש-בש.

בתהליך בחירת היריב חשוב להזהר משחקנים בעלי צבע דרגה אפור; אלו שחקנים חדשים, שנרשמו לשרת רק לאחרונה ובהתאם, שחקו מספר זעום של תחרויות שש-בש און-ליין. כוחם האמיתי של שחקני שש-בש אלו עלול להיות רב מאד. מול שחקנים אלו, אל לכם להמר מיד על סכומים גבוהים. רצוי לבחור יריבים בעלי דרגת משחק קרובה לזו שלכם. על מנת למצוא במהירות יריב למשחקי שש-בש על כסף מדומה, מומלץ לפתוח מספר פניות (פתיחת שולחנות משחק) בחדרי משחק שונים. אין לכם סיבה לדאוג בנוגע למקרה בו כמה אנשים יענו לפניותיכם בו זמנית ויאלצו אתכם לשחק כמה משחקים במקביל, מאחר ומיד עם תחילת המשחק הראשון, על שאר פניות המשחק, הפתוחות יבוטלו.

התנאים והכללים של משחק השש-בש נקראים ‘מאפיינים’. השימוש בפרמטרים מאפשר לכם להציע משחק בודד (אשר נחשב למשחק שש-בש על כסף אמיתי) או סדרה. משחק בודד שווה נקודה אחת ויש לציין את הסכום המירבי (גבול עליון) לו יהא כל שחקן חשוף במשחק המסוים הזה. בסוף המשחק, בכל ערך של קובית ההכפלה וללא התחשבות בסוג הנצחון; רגיל, מרס (שווה 2 נקודות) או מרס תורכי (שווה 3 נקודות); שחקן לא יוכל להפסיד יותר מאשר סכום ההימור המירבי, שצויין במאפיינים המגבילים. סדרות מתקיימות, עד אשר אחד השחקנים מגיע למספר הנקודות הנקוב. לרוב זהו מספר אי זוגי. במקרה והמשחק מסתיים במרס או מרס תורכי, מספר הנקודות, 2 או 3, יוכפל בערך של קובית ההכפלה. במשחקים, המורכבים מסדרות, מחילים את חוק קרופורד, לעיתים קרובות; החוק גורס, שברגע שאחד השחקנים מועמד לנצחון בסדרה כולה, על ידי צבירת נקודה אחת נוספת, המשחקון הבא לא יכלול שימוש בקובית הכפלה. משחק כזה נקרא משחק קרופורד. במידה והמנצח יהא השחקן, שנמצא מאחור במשחק, המשחקים הבאים יתנהלו כרגיל, כלומר עם קובית הכפלה. סכום ההימור המוצג במהלך כל משחקי הסדרה הוא ההימור שנקבע עבור המשחק כולו. ניתן לשחק משחקי סדרה ללא קובית הכפלה, אך ככלל, משחקים אלו נמשכים זמן ארוך יותר. אי לכך, משחק דו קרב ללא קוביה יכול להגיע לאורך של 21 משחקונים. במידה והנך שחקן מתחיל בשרת או שתקשורת האינטרנט שלך אינה יציבה, לא מומלץ לבחור מהירות משחק ‘סופר-בליץ’, מאחר והזמן המוקצב לך עבור משחק עלול להגמר לפני סיום משחק השש-בש.

עליכם להיות זהירים ביותר, בשעה שהנכם בודקים את התנאים, שהציע היריב או בשעה שהנכם משרטטים את קוי ההצעה שלכם למשחק שש-בש על כסף אמיתי. לדוגמה, במעבר בין משחק על כסף מדומה למשחק שש-בש על כסף אמיתי, גובה ההימור המופיע עלול להיות גבוה מידיי עבורכם; אל תשכחו לשנות את ערך ההימור לכזה שמתאים לכם.

במהלך משחק שש-בש בפליי65, כלי המשחק נעים על הלוח בניגוד לסיבוב השעון, ללא קשר לצבע שלהם. השיקול הוא נוחות השחקנים. צבע הכלים של כל שחקן נקבע באופן אוטומטי. השחקן, שנרשם לשרת מוקדם יותר מקבל את כלי המשחק הבהירים. רצוי לסמן בתחילת המשחק את תגית ה’זריקה האוטומטית’; פעולה זו תאיץ את קצב המשחק, כיון שבכל פעם שיגיע תורכם, הקוביות ייזרקו מייד, בלי לחכות להחלטה בדבר קובית ההכפלה. אם יש לכם תחושה שישנה אפשרות שתרצו להעלות את ההימור, יש לנטרל את התגית הזו.

אתר פליי65 אינו אוסר משחק מקביל בכמה סדרות שש-בש בו זמנית, בשולחנות שונים; עם זאת, סגנון משחק קיצוני זה מומלץ אך ורק עבור שחקנים מיומנים ביותר.אין אפשרות לשחק אינסוף משחקונים בסדרות המשחקים, שבאתר פליי65. במטרה לזרז את המשחק ולשלוט בזמן המוקדש לחשיבה ותכנון צעדים נעשה נעשה שימוש בשני שעונים. הראשון מחשב את הזמן, שהוקצה לכל תור שחקן. המשחק עדיין לא נגמר, ברגע שמכסת זמן זו מסתימת. שעון הגיבוי, אשר ניתן לשחקנים עבור הסדרה כולה, מתחיל לצמצם את תוספת הזמן. רק כשקוצב הזמן הזה מגיע לאפס, תם זמנו של השחקן והמשחק מסתיים. הפסד השחקן המאחר מחושב על פי התנאים שנקבעו או על פי תנאי חלוקה ללא קשר למצב הלוח. גרסת התוכנה המיוחדת של שש-בש בליץ, מזכה את השחקנים על פי מידת סיכויו של כל אחד מהם לנצחון על פי מצב הלוח ברגע בו הופרע המשחק; אז מחולק ההימור בין השחקנים באופן יחסי לסיכוי.

אם אחד השחקנים במהלך משחק שש-בש און-ליין מתנתק מהשרת, יש בידו 5 דקות לחדוש הקשר. למרבה הצער ישנם שחקנים, אשר מנתקים משחקים באופן מכוון, כאשר מצבם במשחק גרוע; מתוך תקווה לקבל חזרה חלק מההימור שלהם על ידי תוצאות ניתוח הסיכויים. שחקן אשר מתנתק ממשחקים באופן קבוע, יחשב כמי שהפסיד במשחק.

כל משחקי שש-בש און-ליין מאוחסנים באופן אוטומטי קבצים נפרדים עם פירוט בתיקית הפרופיל של המשתמש: … \ AppData\ Local\ Play65\ savedgames שם הקובץ מכיל מאפיינים של המשחק, הטורניר ושמות המשתמש של שני השחקנים. משחקים קודמים ניתנים לצפיה על ידי לחיצה על כפתור ‘הסטורית משחקים’, אשר פותח חלון בו יש לבחור את המשחק הרצוי; אז נפתח חלון עם סדר המהלכים. יש לציין, כי אם מסיבה כלשהי, שחקן טוען מחדש את התוכנה במהלך משחק הוא עלול לאבד חלק מדיווח המשחק. בבזמן התקנת התוכנה של פליי65, יש לסמן את התגית: “שמור אוטומטית על כל המשחקים” בחלון ‘כרונולוגיה’; כך ישמרו גם משחקים על כסף מדומה תחת: … \ savedfungames תודות לעובדה שהדיווחים נשמרים בפורמט הפופולרי ביותר,”mat” ניתן לטעון אותם מחדש לכל תוכנת שש-בש (כמו GNU, למשל) בכדי לנתח ולצפות בטעויות שלך ושל היריב שלך.

הלואי ותוציאו מספרים מעולים!

לחצו כאן
לשחק שש-בש

מאמרי שש-בש נוספים:

לחצו כאן
לשחק שש-בש