Language:
אתר השש-בש הגדול בעולם

רמאויות שש-בש באינטרנט

התאווה לנצחון זורמת בדמם של אנשים מסוימים, גם אם לשם כך יש להונות אחרים או לבצע עבירה על החוק. רמאויות שש-בש היו קלות לביצוע ושכיחות למדיי עד שנות ה-90 של המאה הקודמת, אז הושק משחק שש-בש אונליין. כל ששחקן נדרש לו, היו זריזות ידיים ומחשבה והמנעות ממשחקים מול יריבים בעלי אותן התכונות או מול יריבים חשדניים במיוחד; כמובן שגם קהל צופים, ממוקד במשחק, לא תרם להוצאת ההונאה לפועל. במשחקים ידידותיים, קשה להוכיח רמאויות שש-בש, מאחר ואין שופט או גורם, האחראי על בדיקת המהלכים ושמירה על קיום חוקי שש-בש; ועל כן, כל שגיאה, יכולה להחשב כטעות תמימה.

עם עליית משחק שש-בש אונליין ונהירת רבים מהשחקנים אל המרחב הוירטואלי, השתנתה צורת המשחק, בעיקר עבור אלו, שהיו רגילים לעשות מניפולציות על הקוביה, לבצע מהלכים בלתי חוקיים או סתם ‘לטעות’ בספירת הצעדים. רמאויות שש-בש באינטרנט נחסמו באופן אוטומטי, מאחר והמחשב הפך למנהל המשחקים ואותו כידוע, קשה לרמות; שלא כבני אנוש, אשר הינם ערניים פחות וסלחניים יותר, לשגיאות חבריהם.

אך מי שחשב, שבזאת נפטר העולם מאותן רמאויות שש-בש ועיוותים של המשחק – טעה. בני אדם אוהבים לנצח ופחות אוהבים להפסיד, גם כשלא מדובר במשחקים על כסף; ויתרה מכך, גם כשלא מדובר במשחקים מול יריב אנושי. אם יש משהו שאפשר לסמוך עליו, זה שבני אדם ימצאו דרך לעקוף את החוקים ואת אמצעי ההגנה, בכדי להוליך אחרים שולל ולנצח בכל מחיר.

מעט אחרי שמשחק שש-בש אונליין החל לצבור פופולריות ברשת, החלו מתכנתים, לפתח תוכנות, אשר נועדו לעזור בלימוד המשחק ובבניית מחשבה אסטרטגית, אך בפועל ישנם שחקנים, הנעזרים בהן לשם רמאויות שש-בש באינטרנט, בכדי לנצח את היריב, גם כשמיומנות המשחק שלו גבוהה. חלקן של תוכנות השש-בש המשמשות עבור רמאויות שש-בש, מחליף את השחקן והיריב התמים משחק למעשה מול מחשב, שכמעט בלתי אפשרי להתחרות ביכולותיו. תוכנות אחרות, שפותחו, מאפשרות לשחקן לבחור, באופן לא חוקי כמובן, את תוצאות הקוביות הרצויות לו, כמו גם לייעץ לו לגביי ביצוע מהלכים והחלטות קוביה בצורה הטובה ביותר.

מערכות אבטחת אתרי שש-בש, כמו תוכנות אבטחה אחרות המטפלות בהגנות מידע, תוכן, כספים וכדומה, התפתחו והשתכללו במקביל לתוכנות רמאויות שש-בש. זהו מירוץ תמידי בין ‘הטוב’ ל’רע’, אשר אין להקל בו ראש. מתוחכמות ככל שיהיו תוכנות האבטחה, כך יהיו גם תוכנות רמאויות שש-בש שיעקפו אותן ויש להיות עם היד על הדופק ולסכל את הנסיונות הבלתי נדלים לרמות ו’לגנוב’ משחקים.

כיום נראה, כי ידן של תוכנות האבטחה על העליונה וזהו אחד היתרונות הבולטים של משחק שש-בש אונליין; ובכל זאת יש להשמר. הדרך הקלה והבטוחה כיום להפעיל רמאויות שש-בש באינטרנט היא להשתמש בכישוריו של שחקן נוסף המייעץ מן הצד או במחשב נוסף, בו מופעלת תוכנה של רמאויות שש-בש, דבר אותו תוכנות האבטחה לא מסוגלות לגלות. בכדי לנסות ולעצור גם את נסיונות ההונאה הללו, מוקלטים המשחקים וכל טורנירי שש-בש, המתנהלים באתר ™Play65וניתנת האפשרות לצפות בכל מהלכי המשחק, על מנת לנסות ולאתר שיטות פעולה או מהלכים, שיכולים להיות מזוהים עם דרך הפעולה של תוכנות רמאויות שש-בש. באם עולה חשש, כי אכן נעשה שימוש בלתי חוקי בעזרה מן הצד, מתכנסת ועדה מיוחדת, המורכבת מאלופי שש-בש, אשר תפקידה לדון בערעורים.

משחקי שש-בש פנים מול פנים מספקים חוויה מהנה, בילוי חברתי וריגוש מתמשך. הבעיה היא, שמלבד הכורח להיות במקום מסוים, בזמן מסוים, קל יחסית לבצע רמאויות שש-בש באופנים שונים; ישנן דרכים להטות את תוצאות הקוביה, לבצע צעדים לא חוקיים או לטעות בספירת הצעדים. בין הרמאים במשחקי שש-בש על כסף, יש כאלו שפשוט נעלמים על מנת להמנע מתשלום. במשחקים אונליין האפשרות להפעיל רמאויות שש-בש כאלו נחסמת, מאחר ושחקן לא יכול להשתתף במשחק, בלי שסכום הכסף עליו משחקים קיים בחשבונו; וכך, מייד לאחר תום המשחק, נגבה התשלום מהמפסיד באופן אוטומטי.

רמאויות שש-בש באינטרנט מתמצות בעזרה לא חוקית של תוכנות מחשב מיוחדות, אך תוכנות האבטחה המשוכללות של אתרי שש-בש, יודעות לזהותן, באם הן נמצאות על אותו המחשב בו משחקים, אפילו אם אינן פעילות במשחק. תוכנות האבטחה מכווננות לפסול באופן מיידי את השחקן אצלו נתגלו ולחסום לאלתר את חשבונו וגישתו אל האתר.

לחצו כאן
לשחק שש-בש

מאמרי שש-בש נוספים:

לחצו כאן
לשחק שש-בש