Language:
אתר השש-בש הגדול בעולם

משחק שש-בש על כסף אמיתי

מאת אנדריי פולוצ’קין באם יש לך הרבה כסף ואין לך בעיה להפרד ממנו, מאמר זה אינו בשבילך. אתה יכול פשוט לשכוח מהענין ולהמשיך לשחק שש-בש על כסף באינטרנט, מאחר שאם לא קראת את המאמר הזה, אין לך מה להפסיד. אם ברצונך להפיק ממשחקי שש-בש לא רק מצב רוח מרומם, אלא גם סיפוק חומרי; אם כל אגורה בחשבונך מחושבת, אז עצתי לך היא לשקול בזהירות את הדברים הבאים.

אם ברצונך להפיק ממשחקי שש-בש לא רק מצב רוח מרומם, אלא גם סיפוק חומרי; אם כל אגורה בחשבונך מחושבת, אז עצתי לך היא לשקול בזהירות את הדברים הבאים.

שלא כמו המשחקים החופשיים, משחק שש-בש על כסף אמיתי דורש גישה הרבה יותר רצינית. אין התעסקות בזוטות. כל השלבים חשובים, החל בבחירת השותף למשחק וכלה בקביעת גובה ההימור.

במהלך ההכנות למשחק נסה לעקוב אחר העצות שלהלן:

  • היה פיכח לחלוטין. משמע, במהלך המשחק ולפניו, אל תעשה שימוש באלכוהול או חומרים משני תודעה אחרים.
  • אל תשב לשחק, באם מתרחשים בחייך אירועים לא נעימים, המדאיגים אותך. הם יסיחו את דעתך מהמשחק, כך או כך, באופן תת מודע ויפריעו לך להתמקד.
  • כדאי לישון טוב בלילה שלפני המשחק. הראש צריך להיות צלול ולעבוד חלק, כמו מחשב. בחר את מצב המשחק הנוח לך, בו אתה מרגיש במיטבך.
  • אל תתחיל לשחק, כשבחשבונך סכום קטן של כסף. אם אינך בר מזל, אתה תאבד אותו במהירות והמשחק יסתיים. תמיד רצוי שתהא הזדמנות להשוות.

אל תשחק באינטרנט שש-בש על כסף עם כל אדם מזדמן. בחירת היריב הנכון היא המפתח להצלחה. ראשית, בחר יריב, שהדירוג שלו נמוך משלך. אם מזמנים אותך, קח את הזמן לפני שתענה וחשוב האם השחקן מתאים לך. לאחר כל משחק, נתח אותו באמצעות אחת מתוכנות המחשב. תוכל להווכח ברמת המשחק שלך ויותר חשוב מכך, תגלה כיצד משחק היריב שלך. שמור על רישום היריבים ומיין אותם לקבוצות: חזק, חלש ולא יציב. לאחר שתצבור מאגר נתונים של שחקנים, תוכל לבחור בבטחה יריבים מתוך הקבוצה החלשה. במשחק מול שחקנים חזקים, אין ספק שתצבור נסיון ותלמד דברים חדשים, אך גם סביר להניח שתפסיד ותפסיד כסף.

במשחקים הראשונים של שש-בש על כסף אמיתי באינטרנט, בחר לשחק בלי קובית ההכפלה. לשחקן חזק ועתיר ניסיון יש יתרון עצום על טירון, כשמדובר על משחק עם קוביה.

אל תשחק שש-בש תוך כדי האזנה למוסיקה – זה מסיח את הדעת ויוצר מצב רוח חגיגי, גם ברגעים בהם עליך להציל את המשחק. משחק עם מוסיקה מקהה את יכולת התגובה ואתה עלול להחמיץ את הרגע בו עליך לעבור לאסטרטגית משחק הגנתית.

שחק את המשחק נכון, בהתבסס על חישובים מדוייקים. אל תהיה פזיז ותשחק לפי הדבר הראשון שקופץ לך לראש. זה לא תמיד המהלך הטוב ביותר ואי לכך, עלול להוביל אותך לכשלון. עליך למצוא את כל המהלכים האפשריים ולשקול אותם בזה אחר זה, כך שבהדרגה תפטר מהבלתי ראויים. היה זהיר בפרט בנוגע להכפלות.

לאחר הפסד בכמה משחקים, אל תפול ברוחך וסדר את המצב; העזר בשכל שלך לעשות את החישוב הנכון. אל תרים ידיים. עליך להבין, שכאשר אתה משחק על כסף, תוצאות מאוזנות הן נדירות. לעיתים קרובות, לאחר סדרת נצחונות יגיע רצף הפסדים; ויש להתייחס לזה בקלות ככל האפשר.

אין דבר גרוע מלחשוב על כסף תוך משחק שש-בש. זה עלול להשפיע על קבלת החלטות; אתה עלול להיות זהיר מידי וכך, לבצע מהלכים חלשים מאלו שניתן היה לעשות. ישנה אימרה עממית, שעמדה במבחן המציאות פעמים רבות: ‘זה המפחד מלטעות הוא העושה את השגיאות הרבות ביותר’.

לבסוף, העצה האחרונה ואולי החשובה ביותר, נהל את משאביך הכספיים כהלכה. משאבים כספיים – הסכום הכולל של הכסף אותו מקצה שחקן עבור משחק. בקביעת סכום זה, אתה יודע שזהו הסכום אותו אתה יכול לסכן ולהפסיד מבלי לגרום לעצמך יותר מידי נזק. אין לעלות על סכום זה בשום מצב.

שליטה של ניהול המשאבים הכספיים היא הקריטריון העיקרי בבואך לקבוע את גובה ההימור עליו הנך משחק, כך שכאשר המזל אינו עמך, אתה לא יכול להפסיד את כל כספך.

ישנם שלושה סוגים של ניהול המשאבים הכספיים – זהיר, נורמלי ועצמתי. בניהול משאבים זהיר, הימור של משחק לא יעלה על 3% מסך המשאבים הכספיים שלך. מתחילים צריכים לבחור בסוג זה. לאחר צבירת ניסיון ועלייה הדרגתית, אך יציבה של המשאבים הכספיים, אתה יכול להמשיך לסוג הניהול הנורמלי. סוג זה של גובה הימור אמור לנוע בין 3-5% מהמשאבים הנוכחיים. השחקנים המנוסים ביותר ואלו בדרגת המאסטר עושים שימוש בסוג העצמתי (בין 5-10% מהמשאבים הנוכחיים).

ישנם שחקנים המנסים להמר במשחק שש-בש על פי שיטת מרטינגייל. מהות השיטה הזו היא להכפיל את ההימור לאחר הפסד. בעוד ששיטה זו מבטיחה לכאורה, גידול הדרגתי במשאבים הכספיים שלך, היא מאד מסוכנת ליישום. העובדה היא שלאחר רצף של כמה הפסדים (דבר שאינו נדיר בשש-בש, אם אתה ברצף “שחור”) גודל ההימור עלול להיות כה גבוה, שפשוט לא יהיה בידך סכום כסף שכזה או שלא תמצא שחקן, שיסכים לשחק אתך על סכום כזה.

תאוות בצע היא אחת הרעות החולות העיקריות, אשר מונעות תכנון תקין של המשחק. נצחון בכמה משחקים עוקבים, מביא את השחקן לחשוב שזה יימשך והוא מתחיל לקחת סיכונים מיותרים. הפטר מאמונות שווא אלו מהר ככל האפשר ושיהיה לך בהצלחה במשחקי שש-בש על כסף באינטרנט!

לחצו כאן
לשחק שש-בש

מאמרי שש-בש נוספים:

לחצו כאן
לשחק שש-בש