Language:
אתר השש-בש הגדול בעולם

השתתפות בטורניר שש-בש

מאת אנדרו פולוצ’קין
טורנירי שש-בש זהו אולי סגנון התחרות, המעניין ביותר און-ליין, שנערך על ידי פליי65 עבור שחקני שש-בש על כסף.

לשחק שש-בש בטורנירים זה דומה מאד ובד בבד, שונה מאד ממשחקי שש-בש רגילים. ההבדל העיקרי נעוץ בכך, שבדכי לזכות בטורניר, יש לנצח בכמה משחקי שש-בש ברצף; ואין דרך לדעת מי עומד להיות היריב הבא. כמו גורל עיוור. על מנת לשחק שש-בש בטורניר, יש צורך במנה גדושה של דריכות וכח סיבולת. ניתן לדמות זאת להליכה על קצה ערוץ גבוה וצר; טעות אחת (הפסד במשחק) ונופלים אל תחתית הערוץ.

פרס הטורניר מוענק לרוב, לא רק למנצח, אלא אף לשחקנים, שהצליחו להעפיל לשלבים (סבבים או מחזורים) האחרונים של הטורניר. משך הזמן הממוצע של טורניר שש-בש יחיד עשוי לנוע בין 30 דקות לשעה וחצי. הזמן משתנה בהתאם לאורך משחקוני הטורניר. אורכם של מרבית משחקי הטורנירים הוא עד 3 נקודות; אך ישנם טורנירים בהם משחק יכול להגיע ל-5 או אפילו 7 נקודות. בטורנירי שש-בש מקובל שסבבי המשחק האחרונים ישוחקו על מספר נקודות גבוה יותר, מאשר שלבים נמוכים של הטורניר.

לאחר שהקשת על כפתור הורדת שש-בש והתקנת את התוכנה; ניתן להתחיל לשחק שש-בש בצורת טורנירי שש-בש, הכוללים את הסוגים הבאים:
• נוק אאוט – טוריניר שש-בש נפוץ ביותר ברשת. על השחקנים לשחק שש-בש אחד כנגד השני; המפסיד נושר מהתחרות.
• סווינג – בתחילת הטורניר מקבלים כל השחקנים כמות שווה של אסימונים. צ’יפים אלו מנוצלים להימורים בהמשך המשחק. במקביל להתקדמות המשחק רמות ההימור תמיד עולות. שחקן שש-בש, המפסיד את כל הצ’יפים שלו, יוצא מהטורניר.
• לווין – משחקי מוקדמות לטורנירים מיוחדים; הפרס – כניסה חופשית לטורניר שש-בש.
• טורניר שש-בש מיוחד – טורנירי נוק אאוט עם פרסים בעלי ערך גבוה מהרגיל. אירועים אלו מושכים שחקני שש-בש חזקים רבים; אי לכך, חשוב לציין, שממולץ להשתתף בטורנירים מסוג זה, רק לאחר שנצבר ניסיון מספק במשחק.

פליי65 מנהלת, לעיתים, סוגי טורניר שש-בש מיוחדים; מבחר תחרויות גדולות וארוכות. שחקנים, הלוקחים חלק בתחרויות כאלו, צריכים להיות מוכנים לצאת מבין הצללים. פליי65 חולקת כבוד למנצחים וחושפת את שמותיהם האמיתיים, במטרה לפרסמם בעולם השש-בש.

ניתן למצוא את סוגי הטורנירים הללו תחת התגיות, טורנירים בשיטת הרשימה המתמלאת, ותחת טורנירים. ההבדל בין טורנירי שש-בש המצויים תחת תגיות אלו, הוא שהסוג הראשון מתחיל מיד לאחר שמספר הנרשמים מגיע למספר המשתתפים הנדרש. במקרה השני, הטורנירים מתחילים בזמנים נקובים.

טורנירים אלו נמשכים לרוב כ-3 שעות; אך היו זהירים – במקרה שהנכם מתנתקים מהשרת או שההתקשרות נכשלת, השתתפותכם תפסל. בכל מקרה, אל לכם להיות מודאגים; אם קיימים עדיין מקומות פנויים בטורניר (וחוסר במקומות הוא עניין נדיר ביותר) הנכם רשאים להרשם מחדש לטורניר.


צפו במשחק שש-בש מלא; הוקלט על ידי שחקן, במהלך טורניר מרתון אפריל

ודאו שיש ברשותכם חיבור אמין לאינטרנט, לפני, שאתם מתחילים לשחק שש-בש בטורנירים. אם תנותקו ממשחק של עד 3 נקודות, הדבר יחשב כהפסד; צבירה של שלושה הפסדים שווה לתבוסה וישנו אילוץ לעזוב את הטורניר.

במהלך ההרשמה עבור טורניר שש-בש, חשבונכם יחויב בדמי ההשתתפות. במקרה, שאתם משנים את דעתכם, פשוט עזבו את הטורניר טרם התחיל והכסף יושב באופן מיידי אל חשבונכם. לאחר ההרשמה לטורניר שש-בש, אפשר להמשיך לשחק שש-בש באופן רגיל, מבלי לדאוג שמא יתחיל הטורניר בלעדיכם (מצב זה הוא בלתי אפשר; פשוט עברו למשחקים חופשיים). דקה לפני תחילת הטורניר יופיע שעון ספירה לאחור.

לכל טורניר שש-בש ישנו חלון משלו, המספק את כל המידע לו יכול שחקן להזדקק. בראש המידע הכללי המפורסם, ניתן לראות את השם והמספר של טורניר שש-בש נתון, את אורך המשחקים, התאריך והשעה, בהם מתחיל הטורניר, גודל הפרס וצורת החלוקה.

לימין החלון ישנה רשימת שחקנים – משתתפי הטורניר. ניתן למיין את הרשימה על פי שם, דרוג השחקנים וסבבי הטורניר. על מנת לעשות זאת יש ללחוץ על שם העמודה המבוקשת. לחיצה נוספת תהפוך את הסדר.

הצד השמאלי מוקדש ללוח הזמנים של המשחקים; מי משחק נגד מי ובאיזה שלב. לכל משחק בטורניר שש-בש מספר משלו. המשחק מורכב משלושה מספרים מופרדים על ידי נקודות. המספר הראשון – מספר טורניר שש-בש; השני – מספר הסבבים; השלישי – מספר המשחקים בסבב. מספר המחזור של המשחק יכול לקבוע מי יהא היריב בסיבוב הבא. אם המספר, המציין את מספר המשחק שלך, הוא אי זוגי; היריב יהיה מנצח המשחק, שמספרו אחד מעל שלך. אם מספר המשחק שלך זוגי – המשחק הבא יהא נגד המנצח במשחק שמספרו אחד פחות משלך.

לאלו הבוחרים לשחק שש-בש בטורניר שש-בש, זכרו כי חשוב שלא לאבד קשר עין עם השעון. ברגע שתם זמנך, יזקף לרעתך הפסד במשחק; משמע, הטורניר יסתיים מבחינתך.

במטרה שלא להעמיס על רשימת הטורנירים, תוצאות טורניר שש-בש שנגמר זמינות לצפיה יום אחד בלבד. על כן, לאחר ניצחון בטורניר חשוב, שימרו על תמונת המסך ועליה התוצאות, מסגרו אותה ותלו אותה על הקיר. חברים יתגאו בכם!

לחצו כאן
לשחק שש-בש

מאמרי שש-בש נוספים:

לחצו כאן
לשחק שש-בש